Z okien Domku Krysi widać Poprad - 30 metrów do rzeki.
Czekają głowacice, pstrągi, brzany i klenie.

 

Niedaleko Domku Krysi są wydajne łowisk Głowacica 72 cm złowiona przez wędkarza z Domku Krysi w Żegiestowie. a głowacicy, pstrąga, brzany i świnki. Tanie noclegi i bliskość Popradu powodują, że to idealne miejsce dla wędkarzy.

  Ale najważniejsze, że to KRAINA GŁOWATKI. Poprad to jedno z trzech największych łowisk głowacicy w Polsce. Mamy to szczęście, że kilka stanowisk tej ryby jest w odległości 200 m od Domku Krysi.
Poprad jest zarybiany głowacicą przez PZW oraz zaprzyjaźniony z nami krakowski klub Głowatka.
Może dlatego to mekka dla wędkarzy. Największy okaz złowiony w Popradzie to 120 cm i 20 kg natomiast rekord naszych gości to 95 cm i 12 kg.

Poza głowacicą spotkać można w niej  pstrągi, oprócz potokowców także tęczaki oraz źródlaki, którymi zarybiają tę rzekę Słowacy. Występują tu również obficie ryby typowe dla nizin (m.in. brzana, świnka, kleń, ukleja, płoć, okoń).Piękna świnka złowiona na Łopacie w Żegiestowie przez jednego z gości naszego pensjonatu Domek Krysi.

Łowić można o każdej porze roku, z wyjątkiem zimy, kiedy rzeka jest zamarznięta oraz okresów ochronnych. W okolicach Domku Krysi są zarówno bystrzyce jak i miejsca, gdzie woda płynie powoli w głębokim korycie. Pozwala to wykorzystywać różne techniki połowu na różne gatunki ryb. Łatwy brzeg powoduje, że wędkarstwo nie musi być sportem ekstremalnym a łowiska nadają się również dla początkujących.
A wszystko to w odległości nie większej niż 500 metrów od Domku Krysi.

Zezwolenia wędkarskie można wykupić w sklepie sportowo-wędkarskim Hans na Rynku w Muszynie (tel. 18 471 80 60) lub opłacić przez Internet na stronach PZW Nowy Sącz.
Na Popradzie można łowić od świtu do zmierzchu na przynęty sztuczne lub roślinne.

   

Kamera Łopata Polska

Widok z kamery na Poprad w Żegiestowie.

Kontakt

 

Domek Krysi
Łopata Polska 30
33-370 Żegiestów Zdrój

tel. 502 716 471 lub 513 132 072

domekkrysi@domekkrysi.pl

więcej informacji

(c) Domek Krysi

 

(C) Domek Krysi 1934-2017
Zdjęcia z tej strony można pobierać, kopiować i rozpowszechniać pod warunkiem zachowania
znaku wodnego Domek Krysi Żegiestów Zdrój.

Prawa do treści strony zastrzeżone.

Free Joomla! template by L.THEME